A téltől nyárig tartó időszak időjárása a kevesebb eső ellenére is biztató volt. A vízhiány állandosulásának látható jelei viszont hamarosan a szőlő fejlődésében is megmutatkoztak, a növekedés a szárazabb tenyészidőben lelassult. Szerencsére birtokunk 30 éves átlagéletkorú szőlőtőkéi ellenálltak a 2015-ös nyári időszakra jellemző alacsony páratartalomnak, légköri aszálynak és a többszöri kánikulai hullámnak is.
Egész évben következetes és türelmes fito- és agrotechnikai, növényvédelmi munkát végeztünk ültetvényeinkben. Bármilyen évjáratról is legyen szó, a vincellér mindig a hibátlan, érett, ízében, zamatában tökéletes szőlőgyümölcs szüretelését célozza meg; míg a főborász számára a technológia és saját elvárásai szerint, a borok magas színvonalú előállítása a legfontosabb.
Az idősebb tőkék dinamikusabban jelentkező érési fázisaival számolva már augusztus közepén készen állt a szőlő a “nagy folyamatra”. Precíz szüreti tervünk mentén (rendszeres analitikai-és érzékszervi vizsgálatokkal) minden tervezett száraz és édes tételünkhöz optimális időben kezdhettük el a gondos és többszöri válogatást. Megelőzve egy rendkívül csapadékos időszakot, október 8-ig a birtok teljes területéről (mind a 7 történelmi dűlőnkről) szemenként gyűjthettük be az első kötésű aszúbogyóinkat is, mely olyan cukorkoncentrációval és beltartalmi potenciállal jelentkezett, ami ritkán adatik meg egy izgalmas, kihívásokkal teli, mediterrán évjáratban.
